Wyszukiwarka

Tarcza - Strefa Wiedzy

Więcej artykułów…

 1. Co z badaniami po powrocie pracownika po operacji, kiedy choroba trwała ponad 5 miesięcy?
 2. Czy przychodów liczymy netto czy wraz z podatkiem VAT?
 3. Kiedy odnosimy się do spadków w obrocie r/r a kiedy m/m ?
 4. Czy jeśli w marcu wysłaliśmy wniosek do ZUS-u z prośbą o odroczenie składak kwalifikujemy się także do 50 procent dofinansowania?
 5. Mam zgłoszonych zleceniobiorców od stycznia, ale jeszcze nie odprowadziłam żadnych składek zus gdyż nie było przychodu? Czy mogę skorzystać ze zw. z ZUS, jako przedsiębiorca do 10 pracowników?
 6. Czy zawsze na przestoju ekonomicznym (tym z tarczy) muszę wysłać porozumienie do PIP ?
 7. Czy pojęcie przestoju ekonomicznego zostało uregulowane w art. 15g specustawy? Czy rzeczywiście pojawiły się odmowy wypłaty świadczeń?
 8. Czy chodzi o 9 osób czy w przeliczeniu na 9 etatów, gdyż u nas jest 11 osób, ale w przeliczeniu 9 etatów, z uwagi na nie pełne etaty? Czy umowy zlecenie zaliczają się do osób zatrudnionych?
 9. Czy za pracowników przebywających na urlopie bezpłatnym mogę ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzenia ? Jeżeli tak to z jakiego mogę skorzystać ?
 10. Jak będzie wyglądała kwestia zaliczania w koszty wynagrodzenia pracowników, jeżeli jesteśmy zwolnieni z opłacania składek marzec-maj - kwota netto ? Bo rozumiem, że listę płac sporządzamy normalnie tzn. naliczamy składki i odprowadzamy podatek ?
 11. Czy jeżeli przedsiębiorca złożył wniosek do ZUS o zwolnienie z opłacania składek za marzec-maj, spełnia wymogi ale osoba współpracująca płaci składki od podstawy 8000,00 zł. czyli wyższej niż przeciętna to musi dopłacić już teraz różnicę ?
 12. Czy rolnicy, którzy złożyli wnioski do ZUS i PUP o pożyczkę, powinni napisać pisma o anulowanie wniosków ?
 13. Przedsiębiorca złożył wniosek o zwolnienie 100% z ZUS - zwolnienie dla przedsiębiorców zgłaszających do 9 osób, jednak przekroczył tę liczbę. Czy w chwili obecnej może ubiegać się o zwolnienie w wysokości 50% ?
 14. Czy zwolnienie z ZUS, pożyczka w kwocie 5000,00 zł. będzie przychodem dla przedsiębiorcy ?

twst

123